Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Mozilla zaprezentowała na swoim blogu pierwsze projekty interfejsu przeglądarki Firefox 4.0. Choć do premiery najnowszej wersji popularnej aplikacji jeszcze daleka droga, to po zrzutach ekranowych można już doskonale zauważyć ogólną koncepcję twórców - minimalizm i przejrzystość.

W ubiegłym tygodniu Mozilla Foundation zaprezentowała kilka zrzutów ekranowych przedstawiających wybrane elementy interfejsu z projektu wersji 3.7 przeglądarki Firefox. grafik wynikało przede wszystkim, że autorzy chcą znacznie ograniczyć interfejs przeglądarki i zamiast tego wykorzystać możliwości silnika Aero Glass (m.in. efekt przezroczystości). Teraz doczekaliśmy się kolejnego projektu - Mozilla przedstawiła trzy grafiki prezentujące plany interfejsu wersji 4.0 przeglądarki.

Dwie z grafik przedstawiają główny interfejs przeglądarki. Na pierwszej widzimy karty umieszczone pod paskiem adresu:

Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Druga koncepcja zakłada umieszczenie kart nad paskiem adresu. Rozwiązanie wydaje się bardziej przejrzyste, choć jednocześnie oznaczyłaby zrezygnowanie z paska tytułowego:

Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Ciekawszym pomysłem jest skompresowanie opcji "przejdź do", "odśwież" oraz "zatrzymaj" do jednego interaktywnego przycisku znajdującego się po prawej stronie paska adresu:

Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Widać, że autorzy przeglądarki wciąż zastanawiają się nad zmianami, które mogliby wprowadzić do interfejsu przyszłych wersji Firefoksa. Na swoim blogu twórcy zachęcają do wysyłania im swoich komentarzy odnoszących się do projektów. Jakie jest Wasze zdanie na temat zaprezentowanych rozwiązań? Zapraszamy do dyskusji.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: