Firefox 4 Beta 11 - już z funkcją "Nie śledź!"

Jedenasta wersja beta Firefoksa miała za zadanie poprawić wydajność i stabilność przeglądarki. Dodano także opcję, która w przyszłości ma zapewnić użytkownikowi kontrolę nad śledzeniem jego zachowań przez strony internetowe.

Firefox 4 Beta 11 ma być przedostatnią wersją beta przed pojawieniem się przeglądarki w wersji RC. Ma to nastąpić jeszcze w lutym. Dzięki betatesterom stale odnajdowane są błędy, które muszą zostać wyeliminowane przed wyjściem z fazy beta.

Firefox 4 z funkcją "Do Not Track"

Najważniejszą nowością Firefoksa 4 Beta 11 jest wprowadzenie funkcji Do Not Track (Nie śledź!), która ma wysyłać do odwiedzanych storn informacje o tym, że użytkownik nie chce aby jego działania były przez nie śledzone.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8

Obserwowanie zachowań internautów jest wykorzystywane do określania ich zainteresowań w celu prezentowania im najbardziej odpowiadających im reklam. Opcja Do Not Track nie będzie działać dopóki z Mozillą nie zaczną współpracować strony internetowe.

W nowej wersji popracowano nad wydajnością i stabilnością. Poprawiono liczne usterki wykryte w poprzedniej wersji przeglądarki. Ich pełna lista znajduje się na oficjalnej stronie Firefoxa 4.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: