Firefox 4 beta 10: pół tysiąca łatek i jedna nowość

Mozilla zachęca do testów dziesiątej już wersji beta przeglądarki internetowej Firefox 4. W najnowszej aktualizacji znalazło się 506 poprawek dla błędów z Bety 9 i ułatwienie związane z otwieraniem nowej karty. Wersja finalna pojawi się w lutym.

W dziesięć dni po wydaniu wersji Beta 9, Mozilla udostępniła w sieci kolejnego "liska". Dzięki wprowadzeniu ponad pół tysiąca poprawek, Firefox 4 ma być jeszcze szybszy i bardziej stabilny.

Beta 10 naprawia m.in. problemy związane z Panoramą, a wśród nich grupy kart niepowracające po błędzie przeglądarki. Poprawiono też działanie silnika wyświetlania stron Gecko i wiele niedociągnieć w interfejsie, które skutecznie przeszkadzały w pracy, w poprzednich wersjach Firefoksa 4.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?
  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Nowa beta zmniejszyła zużycie pamięci i poprawiła działanie przeglądarki w systemie Mac OS X, w którym Firefox 4 sprawiał dotąd problemy z obsługą wtyczki Flash.

Mozilla przygotowała dla użytkowników jedną nową funkcję. Ułatwione zostało otwieranie kolejnej karty, którą można teraz uruchomić dwukrotnie klikając lewym klawiszem myszy w dowolnym miejscu okna przeglądarki.

Damon Sicore, starszy dyrektor ds. technicznych w Mozilli, zapowiadał niedawno, że finalna wersja Firefoksa 4 powinna ukazać się do końca lutego. Poprzedzi ją jeszcze jedna beta oraz wersja kandydująca do wydania.

Cykl wydawniczy przeglądarki ma także znacznie przyśpieszyć. Mozilla planuje wydanie Firefoksa 5 na przełomie sierpnia i września 2011 r.