Firefox 4 beta 12, czy to wreszcie ostatnia beta?

Mozilla zachęca do testów Firefoksa 4 beta 12. Najnowsza wersja zwiększa wydajność podczas wyświetlania klipów wideo we Flashu i naprawia wiele mniej istotnych błędów. Podobno to już ostatnia wersja testowa, czy następny będzie wreszcie Kandydat do wydania (ang. Release Candidate)?

Mozilla chce skrócić okres między wydaniami i jeszcze w tym roku wypuścić Firefoksa 7. Wierzy w to niewielu, bo wciąż pojawiają się problemy z wydaniem "czwórki".

Polecamy:

Zobacz też:

Pobierz:

Plan wydawniczy Firefoksa 4 zmieniał się dość często. Jeszcze w październiku spodziewaliśmy się, że przeglądarka w wersji finalnej ukaże się już w 2010 r.. Teraz jednak w sieci dostępna jest beta 12, o której od dawna mówi się jako "ostatniej wersji testowej programu".

Mozilla Firefox 4 beta 12 pojawiła się bez fanfar i nowych funkcji. Jest za to ważna poprawka wydajności, która może znacznie przyśpieszyć finalne wydanie przeglądarki.

Zobacz również:

  • Firefox po raz 113. Zobacz, co nowego ma Ci do zaoferowania
  • Microsoft naprawia bug związany z Firefoxem. 5 lat po jego wykryciu
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Dotąd Firefox miał pewne problemy z wydajnością pracy podczas oglądania klipów wideo i innych materiałów we Flashu. Beta 12 znacznie przyśpiesza otwieranie innych stron podczas wyświetlania filmów. Inne zmiany w nowym "lisku" poprawiają ogólna stabilność i współpracę między różnymi funkcjami programu.

Twórcy poinformowali, że od pierwszej bety Firefoksa udało się już wytropić i naprawić ponad 7000 błędów. Nowa przeglądarka to też sporo ciekawych pomysłów, takich jak system antyszpiegowski "Do Not Track".

W połowie lutego Mozilla zaktualizowała mapę drogową i plan wydawniczy na rok 2011. Fundacja ma nadzieję na znaczące skrócenie czasu między kolejnymi wydaniami i udostępnienie aż czterech dużych wydań do końca roku, z świątecznym prezentem - Firefoksem 7.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: