Firefox 4 do pobrania - dla niecierpliwych

Choć oficjalna premiera dziś po południu, przeglądarka internetowa Firefox 4 jest już dostępna na publicznym serwerze FTP Mozilli. Czy warto ją pobrać tuż po wejściu na rynek Internet Explorera 9 i Chrome 10?

To nie pierwszy raz, kiedy nowa wersja Firefoksa pojawia się na serwerze wcześniej niż zapowiadano. Nie jest to nawet wyciek, bo Mozilla często umieszcza pliki wcześniej, po to by można skopiować je na inne serwery (ang. mirrory).

Robimy to za każdym razem. Chcemy rozprzestrzenić program do naszych mirrorów, ale Firefox 4 nie będzie gotowy, dopóki Mozilla.com/Firefox oficjalnie tego nie ogłosi - mówi kierownik Mozilla Firefox, Mike Beltzner.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Ci, którzy naprawdę nie mogą się już doczekać, mogą skorzystać z jednej ze stron, które skopiowały "przedwczesną", finalną wersję Mozilli Firefox 4. Jedną z nich jest idg.pl - Download, gdzie przeglądarka dostępna jest w wersji dla Windows, Linux i Mac OS X.

Firefox 4 to najważniejszy projekt Mozilli od czasu wersji trzeciej. Wśród zmian wymienia się odnowiony interfejs użytkownika, lepszy silnik JavaScript, synchronizację zakładek i opcję "Nie śledź". Szeroko opisujemy je w artykule pt. "Firefox 4 RC 1 wydany. Wreszcie".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: