Firefox 4 - instaluj dodatki, przeglądając strony

We wtorek, Mozilla Labs wprowadziło ciekawy dodatek do przeglądarki Firefox 4. Dzięki rozszerzeniu Lab Kit nie trzeba już restartować programu po zainstalowaniu nowej wtyczki. Wszystko dzieje się w tle, w trakcie naszej pracy.

Najnowszy eksperyment Mozilli to Lab Kit - niewielkie rozszerzenie, które pozwala instalować kolejne add-ony w trakcie pracy programu Firefox 4.

Dotychczas, po instalacji wtyczki, konieczne było ponowne włączenie przeglądarki. Obecnie, w Firefoksie 4 beta, można już przetestować nowy pomysł projektantów, by usprawnić pracę w programie.

Zobacz również:

  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Bez tych dodatków Firefoxa nie używam

Lab Kit instaluje się bez potrzeby restartu przeglądarki i pozwala na taki sam sposób wgrywania rozszerzeń wydanych przez Mozilla Labs - Test Pilot, Speak Words i Contacts. W przyszłości, Firefox w podobny sposób może potraktować też inne ciekawe wtyczki.

Użytkownicy Google Chrome 8 znają to rozwiązanie z usługi Chrome Flags, która pozwala przy okazji na większą kontrolę nad zainstalowanymi dodatkami. Rozszerzenie do Firefoksa 4 pobrać możesz na stronie Laboratorium Mozilli.