Firefox 4 najszybszy w nowym teście JavaScript Mozilli

Mozilla stworzyła swój własny test wydajności JS - Kraken JavaScript Benchmark. Zdaniem twórców, to jedyny sposób na sprawdzenie przeglądarki w realistycznym środowisku pracy. Swoje testy wydajności JS mają już Apple, Google i Microsoft. Co jasne, wygrywają w nich odpowiednio Safari, Chrome i Internet Explorer.

Firefox 4 najszybszy w nowym teście JavaScript Mozilli

Test: Kraken JavaScript Benchmark. Im mniej, tym lepiej! Wynik prezentuje czas w milisekundach, jaki był potrzebny do otworzenia wszystkich elementów testu.

W benchmarku Mozilli przetestowaliśmy najnowsze wersje przeglądarek i dwie wersje Firefoksa - z włączonym i wyłączonym silnikiem JaegerMonkey. Nowy engine daje "liskowi" ponad 2 razy więcej wydajności. W teście dobrze radzi sobie Opera 10.70 beta 9048, a Chrome 7.0.517.0 jest prawie dwa razy gorszy od Minefielda 4.0 beta preview z silnikiem JS - JaegerMonkey.

Zobacz też:

Pełny wynik testu dla Mozilli Firefox 4 z silnikiem JaegerMonkey

Na uwagę zasługuję wynik IE 9 beta. Najnowszy produkt Microsoft zachowuje się w teście jak przeglądarki sprzed kilku lat. Polecenia, które zleca mu Kraken JavaScript Benchmark, IE 9 beta wykonuje w czasie 6-krotnie dłuższym niż Firefox.

Zobacz również:

  • Firefox - historia aktualizacji [08.09.2021]
  • Firefox 92 już jest. Co nowego przynosi?
  • PS5 ma ogromną przewagę nad Xbox Series X, nie zgadniecie jaką

Na stronie Kraken Benchmark sam możesz sprawdzić, jakie wyniki uzyskują Twoje przeglądarki. W odpowiedzi na zarzuty o stronniczość, korporacja opublikowała benchmark na licencji open source. Każdy zainteresowany może więc wniknąć w kod źródłowy i sprawdzić na czym dokładnie polega test.

Doszliśmy do ciekawej sytuacji, w której każda przeglądarka posiada swoje własne testy wydajności i każda chwali się zwycięstwami - oczywiście w stworzonych przez siebie benchmarkach (każda z wyjątkiem Opery, jak słusznie zauważył KDT - dop.). Przypomnijmy, że Google Chrome nie ma sobie równych w benchmarku V8, Internet Explorer 9 beta nie daje konkurencji szans w IE9 TestDrive, a Safari odnosi sukcesy w teście SunSpider, który i tak wydaje się najbardziej wszechstronny w stawce.

Na działaniach producentów, stracić mogą deweloperzy i internauci. Jeżeli jedne testy wyświetlają się tak doskonale w Firefoksie, inne w Google Chrome, a jeszcze inne w IE 9 beta, może się okazać, że podobnie będzie z prawdziwymi aplikacjami. Czy możliwe będzie ich dostosowanie, by w podobny sposób wyświetlały się we wszystkich przeglądarkach?

Zobacz, która przeglądarka internetowa jest najlepsza.

Do pobrania: