Firefox 4 nokautuje IE 9: już 5 mln pobrań

Mozilla na bieżąco pokazuje statystyki Firefoksa 4. Już po trzech godzinach od oficjalnej premiery, ze strony firmy pobrano ponad 1 milion kopii najnowszej przeglądarki. Obecnie, choć nie minęło jeszcze 20 godzin, program Firefox 4 ściągnięto już 5 milionów razy!

Wiosna przeglądarek - od początku marca na rynku pojawiły się już Chrome 10, Internet Explorer 9 i Firefox 4.

Polecamy:

Zobacz też:

Pobierz:

Tydzień temu, Microsoft chwalił się 2,4 mln pobrań Internet Explorera 9 w pierwszej dobie po premierze. Dziś przywitała nas mocna odpowiedź Mozilli, której nowy "lisek" rozchodzi się jak świeże bułeczki.

Zespoł Firefoksa 4 stworzył nawet interaktywną mapę świata, która pokazuje, w jakich państwach ktoś pobiera właśnie przeglądarkę. Globalna mapa działa w oparciu o adresy IP użytkowników.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [listopad 2022]
  • Mozilla nie chce Tłumacza Google. A co oferuje w zamian?
  • Opera wprowadza serwis VPN w wersji premium. Czy warto się skusić?

Po kliknięciu w lewym dolnym rogu, można również sprawdzić, które kontynenty i państwa najchętniej pobierają nową przeglądarkę. Firefox 4 jest szczególnie popularny w Europie (2,08 mln pobrań), a także w Ameryce Północnej (1,51 mln) i Azji (0,86 mln). W Polsce - z oficjalnej strony Mozilli - program ściągnięto jak dotąd 111 tysięcy razy. Domyślamy się, że reszta użytkowników wcześniej pobrała FF 4 w idg.pl - Download ;)

Firefox 4 - czy warto dołączyć do 5 milionów?

Firefox 4 jest jedną z superszybkich, bardzo nowoczesnych przeglądarek (Patrz artykuł: Król przeglądarek - Chrome, Firefox czy IE?). Wśród wielu nowych opcji, posiada m.in. grupowanie kart, zwane też Panoramą. Funkcję, która z pomocą metody "przeciągnij i upuść", umożliwia organizowanie kart w łatwe do zarządzania grupy.

Polecamy rozmowę PCWorld.pl ze Zbigniewem Branieckim członkiem zarządu Mozilla Europe. Firefox 4 jest dostępny w dziale idg.pl - Download, a także na oficjalnej stronie producenta.