Firefox 4 zostawia IE9 daleko w tyle

Przeglądarka internetowa Firefox 4 zdobyła już 16 proc. rynku na świecie. To znacznie więcej niż konkurencyjny Internet Explorer 9, a Mozilla pracuje właśnie nad automatyczną aktualizacją starszych wersji produktu.


Popularność Firefoksa 4 rośnie w gwałtownym tempie, zwłaszcza, po uruchomieniu Firefox Update. Usługa pozwala na łatwą aktualizację przeglądarek internetowych Firefox 3.5 i 3.6 do najnowszej wersji.

Badania StatCounter pokazują, że Firefox 4 stanowi blisko 16 proc. światowego rynku przeglądarek internetowych, a Internet Explorer 9 zbliża się obecnie do 5 procent. Wzrost IE9 jest dość powolny, ale warto przypomnieć o tym, że działa on wyłącznie w systemach operacyjnych Vista i Windows 7.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?
  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [grudzień 2022]

Zapadł wyrok na Firefoksa 3.5

Mozilla ogłosiła niedawno, że w czerwcu rozpocznie plan automatycznej aktualizacji przeglądarek Firefox 3.5 do nowszej wersji 3.6.18 lub - za zgodą użytkownika - do zaprezentowanej na wiosnę przeglądarki internetowej Firefox 4.

Powodzenie akcji może sprawić, że do użytkowników nowej wersji przeglądarki dołączy kolejne 12 mln użytkowników. Kilka tygodni temu Mozilla wydała ostatni patch bezpieczeństwa dla Firefoksa 3.5 i oficjalnie kończy wsparcie dla tego programu.

Firefox 4, czyli 100 mln pobrań w miesiąc!

Przeglądarka internetowa Firefox 4, w pierwszym miesiącu po premierze, została pobrana więcej niż 100 mln razy. Zobacz, jak wypadła w naszym teście przeglądarek, wśród najgroźniejszych konkurentów (m.in. Internet Explorer 9).