Firefox 5 RC dostępny - pobierz w PCWorld.pl

Firefox 5 pojawił się wczoraj w pierwszej wersji Release Candidate, znanej też jako Beta 7. Nowe wydanie zapewnia większe wsparcie dla HTML5 i obsługę animacji CSS.

Firefox 5 RC jest tym samym wydaniem, które pojawiło się w tym tygodniu jako Beta 7. Przeglądarka okazała się tak dopracowana, że jej nazwę zmieniono na Release Candidate, czyli wersja kandydująca do wydania jako finalna. Firefox 5 rozwija się czterokrotnie szybciej niż jego poprzednik, jednak nie oferuje on tak przełomowym zmian.

To, co najważniejsze w wydaniu Firefox 5 RC, to wsparcie dla animacji trójwymiarowych CSS. Wiadomość tę docenią z pewnością programiści, którzy chętnie korzystają z nowej funkcji. Przeglądarka wprowadza też sporo usprawnień z zakresu obsługi technologii HTML5, wydajności (m.in. podczas wyświetlania skryptu JavaScript) i współpracy z systemem operacyjnym Linux.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować

Firefox 5 RC został wydany także dla "komórek" z Androidem. Najważniejsze zmiany to duża garść poprawek, takich jak zwiększenie szybkości ładowania stron (zwłaszcza w sieci 3G) i dodanie wsparcia dla protokołu IPv6.

Nasze artykuły na temat Firefoksa nie pozostawały bez echa, a niektóre z waszych komentarzy przesłaliśmy do ekspertów z Mozilli. Ich odpowiedzi będą codziennie pojawiać się na łamach serwisu. Zapraszamy do pierwszej rundy tego starcia pt. "Co mnie obchodzą dodatkowe milisekundy".

Pobierz w PCWorld.pl: Firefox 5 RC