Firefox 5 - pobierz go już dziś

Niespodzianka! Firefox 5 w wersji finalnej można już pobrać z serwera Mozilli.

Już oficjalnie:

Firefox 5 zaprezentowany przez Mozillę

Jeszcze w piątek byliśmy pewni, że Firefox 5 w wersji finalnej ukaże się we wtorek. Tymczasem od kilkunastu godzin nowe wydanie przeglądarki jest już dostępne na serwerach FTP Mozilli.

Firefox 5 do pobrania (prawie oficjalnie)

Sytuacja jest dość niejasna, bo firma jako oficjalną datę premiery Firefoksa 5 wciąż podaje 21 czerwca. Możliwe więc, że niektóre funkcje lub wtyczki w przeglądarce nie działają jeszcze w pełni stabilnie. Z drugiej strony, po instalacji nowej wersji, mamy wrażenie, że to już wydanie finalne. Jest nawet specjalne pole z prośbą o opinie.

Tak, jak się spodziewaliśmy, Firefox 5 wprowadza przede wszystkim większą szybkość, a także lepszą wydajność (testy wyświetlania JavaScript już wkrótce!) i obsługę nowoczesnych technologii HTML5 i CSS3. Nowe wydanie "liska" nie jest jednak choć w połowie tak rewolucyjne jak Firefox 4. Nie znajdziemy tu np. większości innowacji, o których wspominaliśmy w kwietniu.

Na PCWorld.pl trwa właśnie debata pomiędzy internautami a Mozillą, w której na wasze pytania odpowiada Zbigniew Braniecki z Mozilla Europe. Być może chcecie o coś zapytać lub podzielić się swoją opinią na temat Firefoksa 5?

Czekamy na wasze opinie i komentarze. Co wam się podoba a co nie podoba w Firefoksie? Jest lepszy czy gorszy od Chrome?

Aktualizacja: 21 czerwca 2011 21:10

Już oficjalnie:

Firefox 5 zaprezentowany przez Mozillę