Firefox 53 bez wsparcia dla Windows XP i Vista

Użytkownicy Windows XP i Windows Vista nie będą mogli od marca 2017 roku korzystać z najnowszych wersji przeglądarki Firefox.

Firefox 53, który zostanie udostępniony w marcu 2017 roku, nie będzie oferował wsparcia dla systemów Windows XP i Windows Vista (wcześniej podobną decyzję podjęło Google w przypadku Chrome). To zaś oznacza, że instalacja tej wersji "liska" będzie blokowana na komputerach pracujących pod kontrolą wspomnianych "okienek". Dobrą informacją dla ich właścicieli i jednocześnie zwolenników produktu Mozilli jest natomiast to, że Firefox 52 zostanie objęty programem Extended Support Release (ESR), dzięki czemu będą oni mogli liczyć na aktualizacje do połowy 2018 roku.

Warto jednak wyraźnie tutaj zaznaczyć, że wspomniane aktualizacje dla wersji Firefox 52 będą jedynie zawierały patche bezpieczeństwa więc użytkownicy Windows XP i Windows Vista będą musieli zapomnieć o nowych funkcjach, które pojawią się wraz z Firefoksem 53 i późniejszymi wersjami.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?
  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!

Na koniec warto też dodać, że zakończenie wsparcia ze strony przeglądarki Mozilli nastąpi na miesiąc przed zakończeniem wsparcia Windows Visty przez Microsoft (11 kwietnia 2017 r.).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: