Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

Na początku września pojawiła się nowa edycja popularnej przeglądarki Firefox 62. Po miesiącu ok. 32% polskich użytkowników do przeglądania stron WWW wykorzystuje właśnie produkt Mozilli.

Badania przeprowadzone przez firmę hostingową nazwa.pl, bazujące na analizie ponad 600 tysięcy obsługiwanych przez spółkę serwisów WWW, wykazały, że poprzednia wersja przeglądarki - 61 - została już zaktualizowana do najnowszego wydania przez 90% użytkowników. Tym samym Firefox 62 jest obecnie liderem wśród przeglądarek obsługujących najnowszy standard TLS 1.3, służący do szyfrowania transmisji danych. Wyznaczony przez IETF - Internet Engineering Task Force - standard TLS 1.3, oznaczany także jako RFC8446, jest szybszy i odporniejszy na ataki z zewnątrz niż jego wcześniejsza wersja. Najnowsze zabezpieczenie wdrożyli już światowi liderzy technologiczni, tacy jak: Cloudflare, Google czy Facebook oraz wspomniana, polska firma nazwa.pl.

Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

Niebawem dane te ulegną zmianie, gdyż do wprowadzenia pełnej obsługi TLS 1.3 przygotowuje się globalny lider rynku przeglądarek, Google Chrome. Obecnie obsługa ta jest dostępna w wersji eksperymentalnej (draft 28), jednak aby korzystać z tej funkcjonalności, należy ją aktywować w ustawieniach przeglądarki, na co decyduje się niewielu użytkowników. Najbliższe wydanie Chrome 70 została zaplanowane na 16 października 2018 r.

Wersję polską przeglądarki Firefox 62 można pobrać z naszego serwisu:

- kliknij tutaj, aby pobrać Firefox 62 dla Windows 32-bit

- kliknij tutaj, aby pobrać Firefox 62 dla Windows 64-bit