Firefox 67 - co nowego przyniesie?

Niedawno ukazał się Firefox w edycji 65, a my już wiemy, co pojawi się w wydaniu 67. Czy będzie rewolucja?

Nowości zaprezentował Sören Hentzschel, web deweloper odpowiedzialny za rozwój Firefoxa. Największą innowacją będzie zmodyfikowany menadżer haseł. Zostaną zmienione kolory pól wpisywania loginu i hasła oraz wyłączona domyślnie funkcja autouzupełniania przechowywanych haseł na stronach sieciowych. Nie będą automatycznie wpisane, gdy będziesz wchodzić na daną witrynę. Pojawi się opcja zapisywania haseł z witryn w prywatnych okienkach - w tym celu będzie trzeba kliknąć na symbol kluczyka przy pasku adresu. Inne okienka będą otwierać okienka dialogowe z pytaniem o zapisanie haseł.

Firefox 67 - co nowego przyniesie?

Firefox 67 będzie kłaść duży nacisk na ochronę użytkowników. Przeglądarka uzyska ochronę przez kopaniem kryptowalut oraz będzie mieć blokadę czytnika linii papilarnych. Blokowanie tych dwóch elementów ma sygnalizować nowa ikonka, która znajdzie przy pasku adresu. Jak zawsze użytkownik będzie mógł na nią kliknąć, aby zyskać dostęp do zaawansowanych ustawień oraz sprawdzić, jakie szkodliwe elementy zostały zablokowane na witrynie, którą odwiedza.

Firefox w edycji z numere 67 jest zaplanowany na 14 maja. Przed nim będziemy mieć edycję 66, która przyniesie automatyczne blokowanie irytujących dźwięków oraz zablokuje irytujące przeskakiwanie okienka do góry, gdy będziemy je przewijać, a będzie się jeszcze ładować.