Firefox 71 - nowa edycja gotowa do pobrania

Mozilla udostępniła kolejną stabilną, 71. wersję przeglądarki Firefox. Jakie zmiany przynosi?

Zmiany w siedemdziesiątej pierwszej edycji Firefoxa nie są rewolucyjne, ale niewielkiemu odświeżeniu ulega interfejs, zaś największą zmianą jest dodanie trybu picture-in-picture. Osoby lubiące grzebać w ustawieniach zobaczą nowy widok strony konfiguracyjnej, dostępne po wpisaniu na pasku adresu about:config. Ulepszeniu uległy certyfikaty wykrywające mechanizmy obserwujące, dostarczając teraz więcej informacji na temat zablokowanych trackerów. Jeśli łączysz się z siecią w miejscu publicznym, możesz ukryć częściowo interfejs w nowym trybie Kiosku.

Firefox 71 - nowa edycja gotowa do pobrania

Tryb obraz w obrazie to bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli np. chcemy oglądać klip, a równocześnie przeglądać strony. Wystarczy najechać na dowolny materiał wideo na stronie, aby pojawił się na nim napis na niebieskim tle "obraz w obrazie". Po kliknięciu na niego wideo zostanie przerzucone do okienka w prawym, dolnym rogu ekranu i zostanie tam przez cały czas - nawet, jeśli zminimalizujesz całą przeglądarkę. Okienko można przesuwać w dowolne miejsce na ekranie. Funkcja ta dostępna jest na razie tylko pod Windows, użytkownicy przeglądarki na systemach Linux i MacOS otrzymają ją z edycją 72.

Aby zaktualizować posiadaną przeglądarkę do najnowszej wersji, kliknij na Pomoc, a następnie O programie Firefox. Plik instalacyjny ma ok. 50 MB.

Jeśli nie masz Firefoxa, możesz pobrać instalator najnowszej wersji z naszego serwera: