Firefox 73 - co nowego w popularnej przeglądarce?

Światło dzienne ujrzała nowa edycja przeglądarki Firefox. Jakie tym razem zmiany wprowadzono?

Firefox lata świetności ma dawno za sobą i od miesięcy udział przeglądarki na rynku wynosi poniżej 10%. Każde kolejne wydanie wprowadza nowe rozwiązania, które mają na celu ułatwienie życia i zwiększenie popularności produktu Fundacji Mozilla. Firefox 73 jest już dostępny do pobrania, nie wprowadza jednak żadnych bardzo istotnych zmian, a jego największą nowością jest możliwość globalnego powiększenia treści. Funkcję tę można zmienić w opcjach przeglądarki. Należy w tym celu wpisać w pasku adresu about:preferences, a następnie przejść do działu Język i wygląd. Pojawiła się tam nowa funkcja - Powiększenie. Można wybrać opcję powiększania tylko samego tekstu.

Firefox 73 - co nowego w popularnej przeglądarce?

Kolejna zmiana to poprawa kontrastu renderowania stron, co ma nieco polepszyć ich wygląd. Ponadto można regulować szybkość odtwarzania dźwięku - dostępne są różne prędkości, dlatego dźwięki można zarówno przyśpieszyć, jak i spowolnić. Wśród innych funkcjonalności można znaleźć także takie nowości, jak pytania o zachowanie danych logowania wyłącznie po zmianie admina. Nie obyło się również bez poprawek bugów i optymalizacji zastosowanych mechanizmów.

Aby zainstalować nową wersję, wystarczy kliknąć w aktualnie używanej przeglądarce Firefox na zakładkę Pomoc, a następnie wybrać opcję O programie Firefox. Aktualizacja zacznie się pobierać automatycznie. Po jej wprowadzeniu niezbędny jest reset przeglądarki.