Firefox 92 już jest. Co nowego przynosi?

Edycja 92.0 jest już dostępna dla Polski. A czego możesz spodziewać się po aktualizacji przeglądarki?

Foto: Mozilla

Jak i wszystkie poprzednie edycje przeglądarki, także nowy Firefox mocno stawia na bezpieczeństwo. Cztery główne nowości to:

  • bardziej bezpieczne połączenia - Firefox automatycznie zmieni HTTP w HTTPS przy użyciu HTTPS RR jak Alt-Svc;
  • pełne wsparcie dla wszystkich odcieni kolorów podczas odtwarzania materiałów wideo w trybie PiP;
  • użytkownicy maszyn Mac mają dostęp do opcji udostępniania treści macOS bezpośrednio w menu przeglądarki;
  • na macOS wprowadzone zostaje wsparcie dla obrazów z profilami ICC v4;

Co poprawiono i ulepszono? Pierwsza rzecz na liście to lepsza praca czytnika przy zainstalowanym Thunderbirdzie. Druga - alert w otwartej karcie nie wpływa na wydajność innych kart korzystających z tych samych procesów. Dla użytkowników macOS naprawiono VoiceOver - teraz działa poprawnie i dokładnie pokazuje przyciski i linki oznaczone jako możliwe do rozwinięcia. Kolejne usprawnienie dotyczy menu ulubionych zakładek w macOS - ma teraz ono charakterystyczny dla Firefoxa styl graficzny. Na każdym systemie zmienił się widok kłódeczki przy pasku adresu.

Firefox 92 już jest. Co nowego przynosi?

Foto: H Tur/PC World

Oprócz tego strona z informacjami o certyfikatach ma teraz dawać użytkownikowi większą wygodę. Z niewidocznych elementów - zarządzanie skryptami JavaScript ma być teraz lepsze, co przełoży się na poprawienie wydajności, a jednocześnie mniejsze zużycie pamięci. Nie zabrakło także kilku poprawek związanych z bezpieczeństwem. Aby zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji, kliknij na zakładkę Pomoc i wybierz O programie Firefox. Plik aktualizacyjny ma 53 MB i będzie się chwilę aktualizować. W celu wprowadzenia zmian wymagany jest restart przeglądarki.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
  • Firefox - historia aktualizacji [06.10.2021]

Źródło: Mozilla