Firefox 96 - bez rewolucji, ale jest ewolucja

Mozilla udostępniła 96. stabilną edycję przeglądarki Firefox, która w Polsce jest wiceliderem rynku. Nowości dotyczą przede wszystkim mechanizmów bezpieczeństwa.

Fot.: H Tur/PC World

Firefox z numerem 96 został udostępniony globalnie. Jeśli używasz wcześniejszej wersji, kliknij na zakładkę Pomoc, a następnie O programie Firefox, aby dokonać aktualizacji. W nowej edycji pojawia się ulepszona ochrona przeciwko atakom typu Cross Site Request Forgery (CSRF), które pozwalają napastnikom wykonywać akcje za pomocą aplikacji webowych - użytkownik nie ma przez to pojęcia, że dzieje się coś złego.

Ponadto usprawniono mechanizmy techniczne odpowiedzialne za ładowanie elementów witryn - dzięki czemu otwieranie stron powinno odbywać się nieco szybciej. Usprawniono również elementy związane z materiałami wideo. Można było zauważyć że na niektórych stronach spada jakość obrazu. Teraz nie powinno już tak się dziać. Dodatkowo na macOS ulepszono otwieranie linków z Gmaila. W przypadku edycji dla Linux Mint od wydania 96 nowym, domyślnym silnikiem wyszukiwania będzie Yahoo!

Zobacz również:

  • Mozilla Firefox nie działa. Co się dzieje i jak naprawić przeglądarkę?
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [kwiecień 2022]
  • Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej - ranking 2022

Źródło: Mozilla