Firefox Hello - komunikator wbudowany w przeglądarkę

Mozilla nabiera wiatru w żagle - wczoraj udostępniła możliwość testowania gier poprzez swoją przeglądarkę, a dziś informuje oficjalnie o testach komunikatora, umożliwiającego rozmowę i wideokonferencje z osobami używającymi nie tylko FF.

Nowa usługa dostępna jest póki co dla osób używających specjalne wydanie Firefox Beta, jednak testy te mają przygotować ją przed wejściem do powszechnego użytku (najpewniej z którymś stabilnym wydaniem "liska"). Jak wspomniałem, umożliwia czat tekstowy oraz rozmowy wideo, a na poniższym obrazku możecie zobaczyć interfejs tego programu. Umożliwia on pogaduszki z osobami używającymi przeglądarki z zaimplementowanym WebRTC - a mają go także Chrome, jak i Opera, więc i z ich użytkownikami da się porozmawiać. Do używania Hello nie będą potrzebne żadne konta ani też logowanie się, jednak kto posiada konto Firefoxa, będzie miał łatwiejszy dostęp do kontaktów.

Firefox Hello - komunikator wbudowany w przeglądarkę

W celu stworzenia jak najlepszej komunikacji Mozilla nawiązała współpracę z TokBox, który odpowiada za czaty w czasie rzeczywistym. Ciche testy usługi trwają już od września - dostęp do niej mają wybrani użytkownicy Firefoxa oraz osoby współpracujące z Mozillą. W ciągu kilku tygodni komunikator ma zostać dodany do kolejnych wydań beta Firefoxa, a gdy wejdzie do stabilnych, może okazać się znaczącą konkurencją dla Skype, Hangouts czy Facetime.

Zobacz również:

  • Firefox - historia aktualizacji [19.07.2021]