Firefox Marketplace: zobacz zdjęcia sklepu z aplikacjami dla Firefox OS

Do Sieci wyciekły zdjęcia mobilnej aplikacji, która pozwalała będzie na dostęp do platformy służącej do dystrybucji aplikacji dla pierwszego systemu Mozilli - Firefox OS.


Firefox OS to pierwszy mobilny system Mozilli będący efektem prac w ramach projektu open-source Boot 2 Gecko. Będzie on bazował na jądrze linuksa i zapewniał aplikacjom HTML5 dostęp do podstawowych funkcji telefonów, które wcześniej były zarezerwowane dla standardowych aplikacji.

Z ujawnionych w lipcu planów Mozilli wynika, że pierwsze urządzenia korzystające z "liskowego" systemu pojawią się w Brazylii na początku przyszłego roku. Ich produkcją mają się zająć firmy Alcatel i ZTE.

Sklep z aplikacjami

Z pewnością im bliżej będziemy prezentacji nowego projektu Mozilli, tym więcej informacji na jego temat zacznie pojawiać się w Internecie. Najświeższe pochodzą z serwisu Engadget.com, który zamieścił właśnie kilka zdjęć przedstawiających mobilną aplikację pozwalającą na dostęp do platformy Firefox Marketplace (służyć będzie do dystrybucji aplikacji dla pierwszego systemu Mozilli).

Jak widać (patrz na zdjęcie na górze), będący jeszcze w fazie rozwoju sklep dla Firefoksa OS cechować się ma minimalistycznym designem, który pozwalał będzie na szybkie przejście do interesującej nas kategorii. W oknie przedstawiającym szczegóły na temat wybranej aplikacji otrzymamy natomiast do dyspozycji kilka przycisków pozwalających np. na przejście do jej strony domowej, czy też wysłanie wiadomości e-mail do dewelopera.

To nie pierwszy wyciek zrzutów ekranu

Warto dodać, że to nie pierwsze zdjęcia związane z systemem Mozilli, które pojawiły się w ostatnim czasie. W lipcu bowiem mieliśmy okazję zapoznać się z jego pulpitem, blokadą ekranu, ekranem wybierania i centrum powiadomień:

Zrzuty ekranu z systemu Firefox OS

Zrzuty ekranu z systemu Firefox OS

______________________

Ciekawe jak w praktyce sprawdzi się pierwszy OS Mozilli. Czy ma waszym zdaniem szansę zaistnieć na rynku?