Firefox OS 1.3 przynosi m.in. nowe możliwości rozrywki

Firefox OS w wersji 1.3 ujrzy niebawem światło dzienne, a wśród wartych odnotowania nowości pojawią się narzędzia do najpopularniejszej wirtualnej rozrywki, czyli gier.

Firefox OS 1.3 posiadać będzie zaawansowane technologie asm.js oraz WebGL, dzięki czemu pod tym systemem będzie można odpalać gry pisane na iOS i Androida. Zastosowanie WebGL da także nowe możliwości tworzenia wysokiej jakości gier 2D i 3D pod ten mobilny system. Jak na razie stosują go tacy producenci smartfonów jak ZTE, Altacel, LG oraz Huawei. Być może dzięki pojawieniu się nowych tytułów dla graczy popularność Firefox OS wzrośnie? Jak na razie bardzo mu daleko do Androida czy iOS, a jako że nie samymi graczami rynek stoi, w aktualizacji systemu pojawiają się także inne nowości, jak: wsparcie dla modeli z dwoma kartami SIM, ulepszenia w obsłudze kamerki i aparatu, dodanie powiadomień o e-mailach, a także funkcja "smart collections", która automatycznie grupuje aplikacje w kategorie.

Firefox OS 1.3 przynosi m.in. nowe możliwości rozrywki

Dodatkowo zoptymalizowano czas uruchamiania aplikacji oraz usprawniono przewijanie. Zmiany wprowadzono także w mechanizmach wyszukiwarki. Ostatnią nowością jest dodanie wsparcia dla RTSP, czyli standardu używanego do streamingu multimediów. Choć lista zmian jest spora, Mozilla nie poprzestaje na tym i już od kilku tygodni pracuje nad Firefox OS 2.0, który wprowadzi jeszcze więcej nowości i udogodnień. Wśród zapowiadanych są wsparcie dla techniki kopiuj-wklej, system odnajdywania telefonu i inne. Niestety, jak na razie data premiery "dwójki" nie jest znana.