Firefox OS: chcecie się nim pobawić? Proszę bardzo!

Mozilla udostępniła wtyczkę do Firefoksa, dzięki której można się przekonać, jak działa opracowywany przez nią mobilny system operacyjny Firefox OS. Wypróbujcie go i oceńcie.

We wrześniu napisałem tekst, w którym przedstawiłem szereg dostępnych na tamtą chwilę informacji o opracowywanym przez Mozillę mobilnym systemie operacyjnym Firefox OS. Dzisiaj z przyjemnością mogę wam donieść, że Mozilla udostępniła wtyczkę "Firefox OS Simulator" (wersja 0.7) do swojej przeglądarki, dzięki której sami możecie się przekonać, jak faktycznie działa jej nowy produkt.

Aby ją pobrać udajcie się na tę stronę i wybierzcie wersję odpowiednią dla waszego systemu operacyjnego. Musicie się jednak nieco uzbroić w cierpliwość, gdyż dodatek waży aż 66 MB.

Po jego pobraniu naszym oczom ukazuje się okno ostrzegające przed instalacją niebezpiecznego oprogramowania:

Po zezwoleniu na zainstalowanie dodatek znajdziemy klikając w Firefoksie w "Narzędzia", a następnie z rozwijanego menu "Dla twórców witryn" wybierając "Firefox OS Simulator". Gdy to zrobimy, zostaniemy przekierowani na stronę, na której musimy kliknąć w przycisk "Stopped".

Firefox OS Simulator

Firefox OS Simulator

Wówczas pojawi się okno prezentujące w pełnej krasie system Mozilli (obecnie w wersji 1.0.0), po którym możemy się poruszać za pomocą myszki.

Firefox OS Simulator

Firefox OS Simulator

Zachęcam do przekonania się samemu, w jakim kierunku podąża Mozilla pracując nad swoim Androidem. Ooo, przepraszam, systemem Firefox OS, który faktycznie jednak bardzo przypomina z wyglądu oprogramowanie Google'a.