Firefox OS pojawi się w Polsce już w czerwcu. To oficjalnie potwierdzone

Gary Kovacs oficjalnie potwierdził, że już w czerwcu na polskim rynku zadebiutują pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą systemu Firefox OS.

Firefox OS to mobilny system Mozilli rozwijany w ramach projektu open-source Boot 2 Geck, zbudowany w oparciu o jądro Linuksa i bazujący na aplikacjach HTML5. Podczas tegorocznych targów MWC oficjalnie poznaliśmy pierwsze "liskowe" smartfony (modele Alcatel One Touch Fire i ZTE Open) i usłyszeliśmy, że nowy OS najpierw pojawi w Polsce i kilku innych wybranych krajach. Ponadto przedstawiciel Deutsche Telekom zapowiedział, że już latem udostępni na naszym rynku wspomniany model Alcatel One Touch Fire.

Dzisiaj wiemy już na pewno, że Firefox OS pojawi się w Polsce w czerwcu. Potwierdził to bowiem oficjalnie podczas konferencji "D: Dive Into Mobile" szef Mozilli, Gary Kovacs:

"Planujemy wprowadzić go w pięciu krajach w czerwcu i w kolejnych jedenastu do końca tego roku. Chcemy trafić do Wenezueli, Polski, Brazylii, Portugalii i Hiszpanii [nieco później rzecznik Mozilli przyznał, że Kovacs się pomylił, zaś właściwy zestaw pierwszej grupy krajów jest następujący: Brazylia, Kolumbia, Węgry, Meksyk, Czarnogóra, Polska, Serbia, Hiszpania i Wenezuela - red.]...W USA pojawimy w 2014 roku"

No cóż, to świetnie, że Firefox OS zagości na naszym rynku, gdyż nie tylko go wzbogaci, ale da również szansę wielu osobom na zdobycie swojego pierwszego smartfona (urządzenia takie co prawda cechują się niewielką wydajnością, lecz mają być za to bardzo tanie). Z drugiej jednak strony cała ta sytuacja pokazuje, że jesteśmy jeszcze naprawdę biednym krajem...