Firefox OS zagości także w smartfonach z najwyższej półki

Firefox OS, czyli pierwszy mobilny system Mozilli, będzie oferowany nie tylko wraz z najtańszymi smartfonami, ale również tymi z wyższej półki.

Firefox OS to pierwszy mobilny system Mozilli, który zdaniem jego twórców ma szansę szybko stać się trzecim najpopularniejszym OS-em na rynku. O tym, że faktycznie może on odnieść sukces świadczy fakt, że pierwsze smartfony z testowym "liskiem" na pokładzie - modele Keon i Peak - zostały wyprzedane w zaledwie kilka godzin.

Do tej pory Firefox OS kojarzony był jedynie z mało wydajnymi, ale jednocześnie przez to tanimi smartfonami. I właśnie to miało być jego mocną stroną, która, jak sądzę, bardzo doceniona zostałaby np. przez dysponujących niezbyt wypchanymi portfelami polskich konsumentów.

Okazuje się jednak, że Mozilla nie zamierza operować tylko w tym segmencie rynku, ale również bezpośrednio konkurować ze smartfonami z wyższej półki.

"Tanie urządzenia to dobry sposób na otwarcie rynku. Nie oznacza to jednak, że nie mamy zamiaru skalować w górę, lub, że nie chcemy tego robić" - powiedział Li Gong z Mozilli, deklarując jednocześnie, że stworzeniem pierwszego high-endowego "liskowego" smartfona zająć miałaby się firma Sony.

__________________

No cóż, o ile w przypadku tanich konstrukcji sukces Firefoksa OS wydaje mi się całkiem realny, o tyle w przypadku konkurencji z modelami z wyższej półki sprawa nie wygląda już tak różowo. A Wy co sądzicie na ten temat?