Firefox OS zainteresował firmę Sony. Udostępni ona "liskowe" smartfony w 2014 r.

Firma Sony Mobile potwierdziła oficjalnie, że jest zainteresowana wprowadzeniem na rynek smartfonów korzystających z mobilnego systemu Mozilla Firefox OS.

Firefox OS to mobilny system operacyjny Mozilli bazujący na jądrze Linuksa oraz technologii HTML5 (więcej o nim dowiecie się tutaj). Podczas trwających właśnie targów MWC zwiedzającym zostały pokazane pierwsze smartfony z mobilnym "liskiem" - modele Alcatel One Touch Fire i ZTE Open (na zdjęciu) - których możliwości prezentuje przygotowany przez Mozillę film:

O tym, że Firefox OS może mieć potencjał przekonana jest również firma Sony, która potwierdziła właśnie oficjalnie, że zainteresowana jest budową korzystających z systemu Mozilli smartfonów.

"Nasi inżynierowie pracują obecnie z systemem Firefox OS i HTML5, czyli rozwijającymi się technologiami wykazującymi wielki potencjał. Ponadto w dalszym ciągu współpracujemy z naszymi partnerami, w tym operatorem Telefonica, nad rozwojem projektu, którego ambicją jest wypuszczenie na rynek gotowego produktu w 2014 roku"

Na koniec warto przypomnieć, że Polska znalazła się w pierwszej grupie krajów, do których trafią smartfony z Firefox OS. Deutsche Telekom zapowiedział nawet, że już latem udostępni na naszym rynku wspomniany wcześniej model Alcatel One Touch Fire.