Firefox OS: znamy specyfikację pierwszego tabletu z systemem Mozilli

Znamy już dokładną specyfikację pierwszego tabletu korzystającego z systemu Mozilla Firefox OS.

W połowie poprzedniego roku pojawiły się spekulacje, że Mozilla rozpoczęła współpracę z firmą Foxconn, której owocem będzie sprzęt pracujący pod kontrolą systemu Firefox OS. Nieco później otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że tak faktycznie jest:

"Ta współpraca pokazuje pełny potencjał Firefox OS, bazującego na otwartej Sieci systemu operacyjnego, w zakresie budowy nie tylko smartfonów, ale również szerokiej gamy różnych urządzeń" - można było przeczytać w oświadczeniu na blogu Mozilli.

Kilka dni temu Mozilla otrzymała od firmy Foxconn pierwszy prototypowy tablet (kodowe oznaczenie - Flatfish) z Firefox OS. Dzisiaj Asa Dotzler, programista zaangażowany w prace nad Firefoksem, zaprezentował na swoim blogu jego dokładną specyfikację, która wygląda następująco:

- 10,1-calowy wyświetlacz IPS (1280 x 800 pikseli)

- czterordzeniowy układ A31 (ARM Cortex A7) z zegarem 1.0 GHz i GPU PowerVR SGX544MP2

- 2 GB pamięć RAM

- 16 GB pamięci wewnętrznej (plus slot kart mocroSD)

- aparat 5 MP, kamerka 2 MP

- moduły 802.11 b/g/n Wi-Fi, Bluetooth, GPS

- akumulator o pojemności 7000 mAh

- wymiary: 266 x 170 x 9,7 mm

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że tablet będzie sprzedawany pod marką firmy InFocus i będzie nosił oznaczenie New tab F1. Możemy się też mu przyjrzeć na poniższym zdjęciu:

Firefox OS: znamy specyfikację pierwszego tabletu z systemem Mozilli

Tablet InFocus New tab F1 z Firefox OS

Niestety obecnie nie wiemy, czy urządzenie zostanie zaoferowane także w wersji 3G. Nie znamy też jego ceny, lecz wydaje się, że powinna ona oscylować w okolicy 100 USD.