Firefox Private Relay - generator adresów e-mail w przeglądarce

Przeglądarkę Firefox będzie można wkrótce wzbogacić o ciekawe rozszerzenie Private Relay. Pozwoli ono na generowanie adresu e-mail na potrzeby zarejestrowania się na dowolnej witrynie.

Mozilla na rynku przeglądarek radzi sobie coraz gorzej, a próbuje pozyskać (i odzyskać) użytkowników poprzez kładzenie nacisku na prywatność. Wkrótce do istniejących mechanizmów zabezpieczających dane użytkownika dołączy Firefox Private Relay. Jest to rozszerzenie, dostępne obecnie w wersji alfa. Na czym polega jego działanie? Gdy jest zainstalowany, a Ty wejdziesz na stronę, która prosi o podanie adresu e-mail, możesz za jego pomocą wygenerować alias poczty. Dzięki temu ukrywasz swój prawdziwy adres poczty, ale w przypadku powiadomień ze strony dostajesz je na swoje konto. Rozwiązanie to przypomina nieco funkcję "Zaloguj się, używając konta Apple", ale... nie wymaga logowania.

Firefox Private Relay - generator adresów e-mail w przeglądarce

Jak wyjaśnia Mozilla, gdy na stronie zobaczysz pole wymagające podania adresu e-mail, klikasz na przycisk rozszerzenia i wygenerowany alias pojawia się w tym okienku. Za przekierowanie na Twój e-mail wiadomości odpowiada producent. Co ciekawe, za każdym razem generowany jest inny alias, a więc nigdy nie będzie dwóch takich samych, co ma jeszcze skuteczniej utrudnić śledzenie użytkownika w sieci. Każdy alias będzie można w dowolnej chwili skasować lub wyłączyć.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?

Pełna wersja Firefox Private Relay ma zadebiutować w tym roku.

Źródło: TheNextWeb