Firefox Quantum zmieni się w Firefox Browser

Firefox Quantum to"podrasowany" Firefox, który potrafi działać nawet dwa razy szybciej od zwykłego. Ale w ramach planowanego rebrandingu, nazwa ta zniknie.

Mozilla planuje porzucić nazwę Quantum, używaną od 14 listopada 2017 roku, wraz z edycją o numerze 70. Wówczas przeglądarka przybierz nazwę Firefox Browser, czyli Przeglądarka Firefox. Podobnie jak i inne usługi, zyska nowe logo (patrz grafika poniżej). Ostatnia edycja Quantum zostanie opublikowana w październiku b.r., a więc już za niecałe dwa miesiące. Zmiana podyktowana jest tym, że Firefox to już nie tylko przeglądarka, ale również inne usługi, jak Firefox Send, Firefox Monitor czy Firefox Lockwise. Dlatego właśnie Mozilla postanowiła podkreślić, że jej przeglądarka jest co prawda głównym, ale osobnym produktem. A mają także Pocket, który ma być w przyszłości usługą w chmurze. Pozostaje tylko pytanie, jak zostanie nazwana "zwykła" przeglądarka Firefox?

Firefox Quantum zmieni się w Firefox Browser

Firefox 70 będzie poprzedzony przez wersję 69 (obecnie mamy w użyciu 68.0.1), którą w wersji beta zaplanowano na 3 września, a pełnej - na 22 października. A czy warto zainteresować się tą przeglądarką? Jak chwali się Mozilla, jest ona o 30% "lżejsza" od Chrome, a mniejsze użycie pamięci oznacza, że komputer ma więcej pamięci na płynne działanie. Ponadto "Przejście na Firefoksa jest szybkie, łatwe i bez ryzyka. Firefox importuje zakładki, dane formularzy, hasła i preferencje z Chrome."

Zobacz również:

  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?
  • Bez tych dodatków Firefoxa nie używam

Kto chce sprawdzić, czy to prawda, może pobrać Firefox Quantum z tej strony.