Firefox coraz popularniejszy

Według firmy analitycznej Onestat.com, Mozilla Firefox ma 12,93% światowego rynku przeglądarek. W stosunku do maja 2006 Firefox zyskał 1,14%. Internet Explorer ma 83,05% rynku przeglądarek na świecie i stracił 2,12% udziałów w stosunku do maja 2006.

Trzecią, pod względem popularności przeglądarką jest Apple Safari z 1,84% udziałem w rynku. Na czwartej pozycji uplasowała się Opera z 1% udziałem w światowym rynku przeglądarek internetowych. Z najpopularniejszej przeglądarki sprzed dekady - Netscape - korzysta już tylko 0,16% internautów.

Onestat.com poza globalnymi wynikami, podał również dane dotyczące popularności przeglądarek w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii i Holandii.

Zobacz również:

  • Pozycje obowiązkowe dla fanów Ekipy Friza i fenomen marki
  • Firefox - historia aktualizacji [19.07.2021]

Firefox jest najpopularniejszy w Niemczech, gdzie używa go aż 39,02 % internautów. Popularny jest także w Australii (24,23% użytkowników) oraz we Włoszech, gdzie korzysta z niego 20,41% internautów.

Firefox jest popularny również w Polsce. Według danych ranking.pl korzysta z niego 21,90% rodzimych internautów. Jednak trudno porównać polskie wyniki z pochodzącymi od Onestat.com, ponieważ obliczane są przy użyciu innej metodologii.

Więcej: Onestat.com