Firefox dla Android. Nowa aktualizacja, znaczna poprawa

Przeglądarka Firefox od Mozilli przez długi czas była królem rynku przeglądarek na desktopie. Jednak w przypadku sprzętów mobilnych pod kontrolą systemu Android nigdy nie zdobyła popularności, będąc ociężałą i mało stabilną aplikacją. Sprawdzamy, czy nowa wersja może to zmienić.


Przeglądarki na Androida

Dla systemu Android dostępnych jest bardzo wiele różnych przeglądarek. Co ciekawe, ich popularność nie jest tożsama z tą, którą zdobyły wersje desktopowe. Oprócz, swoją drogą bardzo udanej, przeglądarki systemowej dostępnych jest wiele alternatyw w sklepie Google Play, o których wielokrotnie na naszych łamach pisaliśmy - Opera Mobile i Dolphin to tylko kilka przykładów. Użytkownicy urządzeń systemem Google w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich mają dodatkowo dostęp do bardzo udanej, mobilnej wersji Chrome. Czy jest jeszcze miejsce dla Firefoksa?

Zobacz także: FB Messenger i Facebook. Wersje 1.7 oraz 1.9.2. Słaba integracja

Ognisty Lis mobilnie

Przeglądarka Mozilla Firefox dla systemu Android do tej pory była po prostu kiepskim produktem. Brakowało jej stabilnością i szybkości innych przeglądarek. Jesteśmy bardzo miło zaskoczeniu zaprezentowaną wczoraj jej nową odsłoną, która zmienia nieco jej interfejs i poprawia płynność. Naszą recenzję nowego Firefoksa możecie przeczytać w witrynie PC World, a jeśli jesteście niecierpliwi, to ściągnąć lub zaktualizować aplikację możecie za pomocą sklepu z aplikacjami na Androida, Google Play.