Firefox dla iOS? Mozilla nie zamierza nad nim pracować. Wszystko przez Apple

Apple nie jest zbyt przyjazne dla producentów konkurencyjnych przeglądarek - stwierdził podczas konferencji SXSW wiceprezes Mozilli, Jay Sullivan. Użytkownicy iOS mogą więc na razie zapomnieć o Firefoksie.

Obecnie stosowana przez Apple polityka wymaga m.in, aby firmy tworzące przeglądarki internetowe dla platformy iOS korzystały wyłącznie z gotowego komponentu w postaci silnika UIWebView. W przypadku swojej przeglądarki Apple bazuje jednak na silniku Nitro, który, co nikogo nie powinno zaskakiwać, jest szybszy.

Tego typu podejście do deweloperów nie podoba się Mozilli. Potwierdził to wiceprezes fundacji, Jay Sullivan, który poinformował niedawno podczas konferencji SXSW, że dopóki Apple nie zmieni swojej polityki, użytkownicy gadżetów pracujących pod kontrolą mobilnego systemu iOS mogą zapomnieć o Firefoksie, co oznacza m.in. zakończenie prac nad prototypowym "liskiem" o kodowej nazwie Junior przeznaczonym dla iPada.

A co z Microsoftem?

Przy okazji warto zauważyć, że z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku systemu Windows RT. W przypadku Microsoftu Jay Sullivan nie zdecydował się jednak na wygłoszenie podobnie krytycznej opinii.

________________

Ciekawe, czy decyzja Mozilli zmartwiła użytkowników iOS?