Firefox dla tabletów. Na razie na Androidzie

Zespół Mozilla Mobile pracuje nad kolejną wersją przeglądarki internetowej Firefox. Nowy program będzie skierowany na tablety, w pierwszej kolejności te na platformie Android Honeycomb (3.0).

Firefox na tablecie z systemem operacyjnym Android Honeycomb. (źródło: Ian Barlow)

Polecamy:

Zobacz też:

Firefox dla tabletów jest kontynuatorem wersji dla smartfonów. Zawiera też kilka innowacji, wykorzystujących większy ekran tabletów.

Pierwsze informacje i zrzuty ekranu UI przeglądarki przedstawił na swoim blogu Ian Barlow, Visual Designer w zespole Mozilla Mobile. Jak przystało na grafika, chwalił się głównie nowoczesnym wyglądem programu (m.in. umieszczeniem kart po lewej stronie ekranu) i świetnym wykorzystaniem możliwości kilku i kilkunastocalowych wyświetlaczy.

Jak na razie Firefox dla tabletów współpracuje z systemem operacyjnym Android Honeycomb (3.0). Modyfikacjom poddano inteligentny pasek (Awesomebar) i cały interfejs użytkownika.

Ciekawe czy Mozilla zawalczy Firefoksem o mobilny rynek. Jak na razie w "komórkach" lepszą pozycję ma choćby Opera (Mini, Mobile) i Google z dedykowaną przeglądarką dla Androida.