Firefox do Androida z nową funkcją i odświeżonym wyglądem

Przeglądarka internetowa Mozilli do urządzeń mobilnych z systemem Android doczekała się nowej wersji. Firefox 34 przeznaczony do smartfonów i tabletów z oprogramowaniem Google wprowadza kilka nowości.

Użytkownicy Androida mogą już korzystać z nowej wersji przeglądarki internetowej Firefox. Program oznaczony numerem 34 trafił wczoraj wieczorem do sklepu z aplikacjami Google Play, skąd mogą pobrać go wszyscy chętni.

Firefox 34 do Androida wprowadza odświeżony wygląd aplikacji. Jest on bardziej spójny z najnowszą wersją przeglądarki napisanej z myślą o komputerach osobistych. Zmieniono nieco wykorzystywaną paletę kolorów na tożsamą z tą, którą można znaleźć w desktopowym Firefoksie. Jak przy każdej aktualizacji wyeliminowano też błędy i przyspieszono działanie programu.

Jedną z ciekawszych nowości jest wsparcie dla urządzenia o nazwie Chromecast, czyli przystawki do telewizora od Google. Dzięki temu można wyświetlać obraz przeglądarki internetowej na ekranie telewizora, do którego przez port HDMI podpięte zostało akcesorium od firmy z Mountain View.

Firefox do Androida z nową funkcją i odświeżonym wyglądem

Ze wsparciem dla Chromecasta w Firefoksie można było spotkać się już wcześniej, ponieważ ta funkcja wprowadzona została jako nowość do wydania oznaczonego jako beta. Wtedy jednak wsparcie akcesorium Google nie działało poprawnie, a użytkownicy skarżyli się na błędy

W stabilnym wydaniu dostępnym w Google Play, wedle obietnic deweloperów z Mozilli, wszystko związane z obsługą ma już działać jak należy. Twórcy ostrzegają jednak, że Firefox 34 może sprawiać problemy na Androidzie 5.0 Lollipop z odtwarzaniem treści Flash oraz plików MP3.

źródło: 9to5google.com