Firefox i problemy wtyczki McAfee

Zespół twórców Firefoksa doradza wyłączenie wtyczki McAfee ScriptScan. Mozilla mówi, że może ona powodować problemy ze stabilnością i bezpieczeństwem przeglądarki. Dodatek ten jest dołączany do programu antywirusowego McAfee VirusScan i ma dbać o bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu.

W notatce zamieszczonej na stronie Mozilli można przeczytać, że wtyczka firmy McAfee jest przyczyną dużej ilości błędów przeglądarki. Twórcy Firefoksa zalecają, by wszyscy posiadacze tego dodatku w wersji 14.4.0 i starszych przestali z niego korzystać.

Od początku tygodnia taką informację przekazuje także sama przeglądarka Firefox i doradza użytkownikom wyłączenie feralnej wtyczki. Skargi dotyczące tego problemu pojawiają się także na forum użytkowników McAfee.

Zobacz również:

  • Firefox - historia aktualizacji [19.07.2021]
  • John McAfee popełnił samobójstwo w hiszpańskim więzieniu

Należy tu dodać, że problem dotyczy posiadaczy nowej wersji przeglądarki Mozilli. Mowa tu o niedawno wydanym Firefoksie 7.

McAfee podaje, że zidentyfikowało już przyczynę problemu i współpracuj z zespołem Firefoksa nad jego usunięciem. Aktualizacja wtyczki służącej do zapewniania bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu powinna pojawić się już wkrótce.