Firefox - jest wersja 2.0.0.10

Mozilla Foundation udostępniła kolejne uaktualnienie dla aplikacji Firefox - wersję 2.0.0.10. Usunięto w niej kilka różnych błędów związanych m.in. z bezpieczeństwem - w tym poważną lukę w module odpowiedzialnym za przetwarzanie archiwów .jar (Java Archive).

Błąd ten wykryty został już w lutym tego roku - jednak głośno zrobiło się o nim dopiero na początku listopada, kiedy to zaprezentowano metodę wykorzystania go do przeprowadzenia skutecznego ataku na komputer z zainstalowanym Firefoksem. Problem polegał na tym, że przeglądarka nie dość dokładnie sprawdzała poprawność plików .jar i możliwe było wprowadzenie do systemu szkodliwego pliku.

W wydaniu 2.0.0.10 poprawiono również błędy związane z obsługą pamięci (mogły one powodować zawieszanie się Firefoksa) oraz rozwiązano kilka innych, mniej istotnych problemów.

Najnowszą wersję Firefoksa można pobrać dla system Windows, Linux lub Mac OS X. Użytkownicy przeglądarki mogą również dokonać uaktualnienia programu za pomocą polecenia Sprawdź dostępność aktualizacji (menu Pomoc).