Firefox na Androida w wersji beta doczekał się nowego ekranu głównego

Przeglądarka Firefox na Androida doczekała się nowego wydania z kanału beta. Już teraz aplikację mogą pobierać wszyscy chętni ze sklepu Google Play. Najważniejszą z nowości w tej wersji programu jest odświeżony ekran startowy.

Firefox Beta w nowej wersji właśnie zadebiutował w oficjalnym repozytorium z aplikacjami dla Androida. Posiadacze smartfonów i tabletów z oprogramowaniem Google mogą już teraz cieszyć się dostępem do nowego ekranu głównego.

Domyślnie po otwarciu przeglądarki użytkownikom wyświetlać się będzie teraz lista najczęściej odwiedzanych stron, ale właściciel urządzenia będzie miał wpływ na to, co się na niej faktycznie pojawi. Do tego menu będzie można przypiąć ręcznie dowolną stronę i dopasować strony podpowiadane przez aplikację na podstawie historii przeglądania.

Dostępne będą też panele, które będzie można dodać do przeglądarki. W Firefoksie mobilne wersje witryn, takich jak Pocket, Instagram i Vimeo, będzie można przypiąć jako proste webaplikacje. Oprócz tego nowy Firefox Beta pozwoli na przeszukiwanie wielu miejsc jednocześnie. Po wpisaniu hasła w polu wyszukiwania prezentowane będą wyniki nie tylko z Google, ale też Binga, Yahoo, Amazona, Twittera i Wikipedii.

Firefox Beta dostępny jest bezpłatnie w sklepie Google Play. Pobrać mogą go posiadacze wszystkich kompatybilnych smartfonów i tabletów z Androidem. Dobrą wiadmością jest to, że aplikacja nie zastępuje klasycznego Firefoksa i można na jednym urządzeniu korzystać jednocześnie z wydania stabilnego oraz wersji rozwojowej.