Firefox nadal z numerem wersji. Mozilla dementuje plotki

Mozilla nie usunie z zakładki "O programie Firefox" informacji na temat numeru wersji. Wcześniejsze pogłoski nazywa nieporozumieniem.

"Numer wersji nadal będzie widoczny w zakładce o Firefoksie. Nie zmieniamy też niczego w związku z numeracją wydań" - powiedział Alex Faaborg, główny projektant w firmie Mozilla.

We wcześniejszych doniesieniach na temat dalszego rozwoju Firefoksa opieraliśmy się na wypowiedzi Asy Dotzlera, który stwierdził, że dla użytkowników przeglądarki numer wersji nie ma już znaczenia, a informacja na ten temat zniknie niedługo z zakładki "O programie Firefox".

Zobacz również:

  • Mozilla Firefox w Microsoft Store. Wreszcie
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]

Reakcja na tę wypowiedź przekroczyła oczekiwania Mozilli, a wśród około 440 wiadomości na forum Firefoksa, większość negatywnie odniosła się do słów Dotzlera.

Mozilla wkrótce też wycofała się z tych słów, mówiąc o drobnym nieporozumieniu. Najnowsza wersja Firefoksa pojawiła się przed tygodniem. Według harmonogramu, Firefox 7 ukaże się 27 września.

Aktualny rozkład wydań Firefoksa i sporo informacji na temat planów fundacji prezentujemy w artykule pt. "Mozilla Firefox - nowy cykl wydawniczy na infografice".