Firefox - najlepsze dodatki do przeglądarki

Czy zgodzicie się z naszą tezą, że wiele komercyjnych programów można już zastąpić jedną bezpłatną przeglądarką? W serii artykułów pokazujemy 20 najbardziej praktycznych rozszerzeń do Firefoksa, które zastosujecie np. w miejsce pakietu biurowego, edytora graficznego, odtwarzacza multimedialnego, komunikatora i wielu innych programów zajmujących masę miejsca na dysku twardym.

Jedna przeglądarka zamiast stu programów

Najlepsze dodatki do Firefoksa:

Programy desktopowe nadal są przydatne i będzie tak jeszcze długo. Zresztą i tak większość naszych potrzeb zaspokajają doskonale programy bezpłatne. To wiemy, ale z drugiej strony może warto odinstalować program pocztowy, czytnik RSS, menedżer haseł, przeglądarkę dokumentów, odtwarzacz multimedialny... i tak dalej, skoro wszystkie te funkcje są dostępne w oknie przeglądarki? Komputery są coraz szybsze, podobnie jak łącza internetowe, zatem trend w kierunku integracji oprogramowania z usługami sieciowymi będzie się nasilał, to pewne. Może więc warto go nieco wyprzedzić i już dziś wygodnie korzystać z dobrodziejstw Internetu, oszczędzając sobie jednocześnie czas i problemy związane z konfigurowaniem, aktualizowaniem i dbaniem o bezpieczeństwo wielu skomplikowanych, pojedynczych aplikacji.

Zapraszamy do naszego przeglądu, w którym opisujemy 20 najciekawszych i najbardziej praktycznych dodatków do przeglądarki, które zastąpią płatne programy. Wybraliśmy Firefoksa, bo własnie do tej przeglądarki powstało dotąd najwięcej pluginów.

Zobacz również:

  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Bez tych dodatków Firefoxa nie używam
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Firefox - najlepsze dodatki do przeglądarki

Polecamy: najlepsze dodatki do Firefoksa (kliknij!)