Firefox umożliwi testowanie nowych funkcji przed ich premierą

Firefox pozwalał będzie chętnym osobom na testowanie nowych funkcji przed ich finalnym wydaniem w ramach nowego programu o nazwie "Idea Town".

Fundacja Mozilla zapowiedziała, że wkrótce uruchomi program testowy o nazwie "Idea Town". Użytkownicy przeglądarki Firefox będą zachęcani za pomocą tzw. teasera i hasła "The future of the Fox" do zarejestrowania się i korzystania z nowej platformy, która pozwalała będzie im na wcześniejsze przetestowanie zmian i nowych funkcji mogących potencjalnie trafić do "liska".

Nowa usługa "zarezerwowana jest dla funkcji, które wymagają informacji zwrotnej od użytkowników, przetestowania i odpowiedniego dopracowania zanim trafią do przeglądarki" - tłumaczy Mozilla zapewniając jednocześnie, że korzystające z niej osoby nie muszą obawiać się o swoją prywatność oraz deklarując, iż testowane będą jedynie takie elementy, które mają realną szanse na udostępnienie dla wszystkich użytkowników Firefoksa.

Zwiastun usługi "Idea Town" pojawi się w przeglądarce Firefox w wersji 40 (11 sierpnia). Wraz z Firefoksem 41 (21 września) dodane zostaną do niej pierwsze mechanizmy, natomiast jej kompletna wersja zostanie udostępniona 3 listopada (Firefox 42).