Firefox w ostatniej wersji beta wprowadza zupełnie nowy interfejs

Popularna przeglądarka internetowa Mozilla Firefox najprawdopodobniej doczeka się niedługo nowej wersji interfejsu. Odmieniony wygląd programu został wdrożony do kanału beta i mogą zapoznać się z nim wszyscy chętni.

Pojawiła się nowa wersja beta przeglądarki Firefox rozwijanej przez fundację Mozilla. Program oznaczony numerkiem 29 doczekał się dość sporej zmiany, jeśli chodzi o interfejs. Użytkownicy rozwojowego wydania aplikacji mogą już teraz cieszyć się nowym wyglądem pasków narzędziowych i rozwijanych menu, a całość otrzymała nazwę kodową Australis.

Firefox wygląd teraz nieco nowocześniej. Programiści pozbyli się starego, pomarańczowego przycisku menu z logo przeglądarki znajdującego się po lewej stronie, a nowy przycisk menu trafił na prawą stronę i przypomina teraz analogiczny guzik z przeglądarki Chrome. Po kliknięciu w przycisk widać teraz siatkę ikon zamiast klasycznego tekstowego menu. Mozilla w nowym wydaniu Firefoksa stawia też na szerokie możliwości personalizacji interfejsu, który użytkownicy będą mogli dopasować w pełni do swoich potrzeb i nawyków.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
  • Firefox - historia aktualizacji [06.10.2021]
Firefox w ostatniej wersji beta wprowadza zupełnie nowy interfejs

Oprócz zmian wizualnych Firefox Beta 29 przynosi też zmiany dotyczące synchronizacji danych przeglądarki, takich jak zakładki i otwarte karty między różnymi urządzeniami. Do tej pory rozwiązani Mozilli nie było zbyt lubiane przez użytkowników, ponieważ było uciążliwe w konfiguracji i potrafiło sprawiać problemy. Teraz twórcy obiecują, że powinno wszystko działać tak jak powinno i do synchronizacji wykorzystywany będzie nowy typ konta Firefox, a dane użytkownika będą przechowywane na serwerze.