Firefox w wersji dla Maków z chipami Intela

Popularna przeglądarka internetowa Firefox została dostosowana do nowej platformy komputerów Mac wykorzystujących procesory firmy Intel. Poinformował o tym Josh Aas, jeden z deweloperów przeglądarki i członek Fundacji Mozilla na stronach swojego internetowego bloga.

Jak oświadczył Aas w swoim blogu, pracownicy Apple'a otrzymali już wspomnianą wersję Firefoxa, głównie w celach poglądowych, czego wymaga kompleksowe przeniesienie całej aplikacji. Następnie Aas otrzymał od nich patche, z których jednak nie skorzystał, gdyż zwykle - w wyniku postępów w pracach nad kodem - były już zdezaktualizowane. "Patche były jednak bardzo pomocne, wskazując na przyczyny problemów, dzięki czemu nie musieliśmy sami domyślać się, co trzeba zrobić", pisze Aas.

Wersję przeglądarki Firefox na platofmę Mac-Intel można pobrać ze strony:

http://josh.trancesoftware.com/firefox-1.0+.en-US.intelmac.dmg.

Plik instalacyjny zajmuje 8,62 MB. Aas ostrzega - aplikacji nie można uruchomić na maszynach z procesorami Power PC, zatem jest ona skierowana przede wszystkim do deweloperów, którzy zaopatrzyli się już w zestaw adaptacyjny Intela. Obiecuje jednocześnie, że końcowa wersja przeglądarki będzie gotowa w chwili premiery rynkowej komputerów Mac z procesorami Intel lub tuż po niej (a nastąpi to najprawdopodobniej nie wcześniej niż w 2007 r.).

Więcej o platformie Mac-Intel piszemy w artykule "Apple przesiada się na Intele?".

Więcej informacji: Josh Aas Blog.