Firefox wtyczkami stoi

Blokowanie reklam - Adblock Plus

Firefox wtyczkami stoi

Podstawowa wersja Firefox 3.0 nie posiada wbudowanego mechanizmu blokowania reklam czy filtrowania innych niepożądanych elementów stron internetowych, co jest standardem w konkurencyjnej Operze. Sytuacja nie jest jednak beznadziejna i można skorzystać z doskonałego rozszerzenia Adblock Plus.

Adblock Plus jest doskonałym dodatkiem do przeglądarki Firefox, który pozwala blokować dowolny element stron internetowych - może to być obraz, animacja flash, reklama itp. Użytkownik może skorzystać z nieustannie rozwijanych list niepożądanych obiektów wchodzących w skład witryn - na celowniku są głównie bannery i inne formy reklam w Internecie.

Zobacz również:

  • Firefox z wydaniem numer 107. Sprawdzamy, co przynosi
  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [październik 2022]
  • Pojawia się awaryjna łatka dla Firefoxa. Co się dzieje?

Pobierz wtyczkę Adblock Plus.

Gesty myszką - FireGestures

Firefox wtyczkami stoi

Użytkownicy przeglądarki Opera wskazują na jeszcze jeden element ich zdaniem świadczący o jej wyższości nad Firefoksem - czynności wykonywane za pomocą ruchów myszki. Jest to przydatna funkcja dla osób, które spędzają dużo czasu surfując po stronach internetowych - wykonując np. ruch kursorem do góry, w dół i z powrotem można wykonać dowolną akcję: doprowadzić do odświeżenia witryny, wrócić na poprzednią stronę, otworzyć nową zakładkę itp.

Nie jest prawdą, że nie można rozszerzyć możliwości przeglądarki Firefox o opisywaną funkcję - dostępna jest doskonała wtyczka FireGestures, która umożliwia przypisanie dowolnemu ruchowi myszką dziesiątek predefiniowanych akcji.