Firefox wtyczkami stoi

FireFTP - klient FTP w Firefoksie

Firefox wtyczkami stoi

FireFTP jest wtyczką, która rozszerza przeglądarkę Firefox o bezpiecznego, obsługującego wiele platform klienta FTP. Dodatek pozwala korzystać z wszystkich podstawowych funkcji tego protokołu wymiany danych, znanych np. z programu Total Commander.

PDF Download - PDF'y pod kontrolą

Firefox wtyczkami stoi

PDF Download jest prostą wtyczką, która po uruchomieniu odnośnika z dokumentem w formacie PDF pyta użytkownika o pożądaną przez niego akcję - standardowo pliki tego typu są automatycznie uruchamiane w oknie przeglądarki, co na kilkanaście sekund "zamraża" jej funkcjonowanie. Użytkownik ma do wyboru uruchomienie dokumentu w nowym oknie, karcie Firefoksa, zapisanie pliku na dysku, wyświetlenie w wersji HTML oraz anulowanie otwierania PDFa.

Zobacz również:

  • Firefox z wydaniem numer 107. Sprawdzamy, co przynosi
  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [październik 2022]
  • Pojawia się awaryjna łatka dla Firefoxa. Co się dzieje?

Bezpieczne surfowanie - WOT, NoScript

W Internecie znajduje się wiele stron, które zagrażają bezpieczeństwu użytkownika. Wtyczka WOT dostarcza informacji o wiarygodności przeglądanych witryn, ochronie prywatności oraz czy na stronie znajdują się treści, które nie powinny być wyświetlane przez dzieci.

Z kolei NoScript to rozszerzenie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby korzystającej z przeglądarki Firefox - blokuje ona uruchamianie skryptów JavaScript i apletów Java, które często zawierają niebezpieczny kod. Oczywiście zabezpieczenie może być wyłączone na wybranych przez użytkownika stronach internetowych.