FirefoxOS - nowe zrzuty ekranu z mobilnego systemu Mozilli

Robert Nyman, jeden z ważniejszych członków fundacji Mozilla, opublikował na swoim koncie Twittera kilka zrzutów ekranu znajdującego się jeszcze we wczesnej fazie produkcji systemu FirefoxOS.

Pierwsze urządzenia pracujące pod kontrolą mobilnego systemu Mozilli mają pojawić się na rynku w 2013 roku. Będą to telefony z niskiej półki cenowej - ich ceny mają wynosić około 50 dolarów. Pierwszymi producentami, którzy zadeklarowali chęć umieszczenia w swoich mobilnych urządzeniach systemu FirefoxOS są ZTE i TCL.

System Mozilli budowany jest z wykorzystaniem silnika Gecko, który używany jest także w innych aplikacjach Mozilli - przeglądarce internetowej Firefox i kliencie pocztowym Thunderbird. Będzie on oparty na technologii HTML5 i aplikacjach webowych. FirefoxOS jest wciąż we wczesnej fazie budowy, ale możemy już obejrzeć kilka z jego zrzutów ekranu.

FirefoxOS - ekran powiadomień i ustawień

FirefoxOS - ekran powiadomień i ustawień

FirefoxOS - ekran wybierania numeru i zakładek

FirefoxOS - ekran wybierania numeru i zakładek

Na opublikowanych screenshootach widać inspiracje twórców FirefoxOS innymi mobilnymi systemami. Ekrany powiadomień i ustawień są podobne do tych z Androida, natomiast ekran główny przywodzi na myśl system iOS od Apple. Mimo to system Mozilli na powyższych zrzutach wygląda całkiem ładnie i posiada swój własny styl. Czekamy więc na kolejne wiadomości o postępie prac nad FirefoxOS.