Firewall z Microsoftu

Gigant z Redmond przedstawia wstępną wersję aplikacji Internet Security and Acceleration, służącej jako system bezpieczeństwa i zarządzania dostępem do Internetu w Windows 2000.

Microsoft zaprezentował wstępną wersję (RC1) aplikacji Internet Security and Acceleration Server 2000. Oprogramowanie dla anglojęzycznych Windows 2000 jest już dostępne do pobrania z witryny firmy. ISA Server 2000 to połączenie "ściany ogniowej" i programu do zarządzanie ruchem sieciowym. Dzięki funkcji "Web cache" ISA Server gromadzi w podręcznej pamięci dyskowej serwera najczęściej pobierane strony WWW. Tym samym skrócony zostanie czas oczekiwania użytkowników na wyświetlenie tych witryn.

ISA Server pozwoli również na dynamiczne filtrowanie nadchodzących z Sieci pakietów danych, zapobiegając atakom na wewnętrzne komputery. Ponadto dzięki instalacji SecureNAT staną się one niewidoczne z zewnątrz. Aplikacja zawiera również system wykrywania prób nieautoryzowanego dostępu do danych wewnątrz lokalnej sieci i na serwerach oraz zapewnia ochronę połączeń z innymi użytkownikami Intenetu, w tym wirtualnych sieci prywatnych (VPN). Narzędzie umożliwi także pełną kontrolę nad przydzielaniem odpowiedniego pasma transmisyjnego w celu np. przeprowadzania wideokonferencji.

Więcej informacji: www.microsoft.com/isaserver/


Zobacz również