Firma Google zajmie się produkcją smartfonów

Google zamierza wprowadzić na rynek smartfony, za których projekt weźmie w całości odpowiedzialność.

TheTelegraph zamieścił interesujący artykuł na temat planów firmy Google. Wynika z nich, że internetowy gigant zamierza konkurować z producentami smartfonów. Oznacza to, że w odróżnieniu od znanej większości z nas linii Nexus będzie odpowiedzialny za wszystkie etapy projektowania smartfona. To zaś daje przyszłym użytkownikom takiego urządzenia przewagę w szybkości aktualizacji Androida, ponieważ w procesie tym, w odróżnieniu od Nexusów, nie będzie wymagane zatwierdzenie producenta (np. LG, Huawei).

Wzięcie odpowiedzialności za całość projektu (konstrukcja smartfona, oprogramowanie, rozwiązania dbające o bezpieczeństwo) wcale nie oznacza jednak, że Google będzie budowało fabryki. Może bowiem działać podobnie jak firma Apple, która zleca składanie zaprojektowanego przez siebie iPhone'a firmie Foxconn.

Kiedy pojawi się pierwszy smartfon Google?

Wg TheTelegraph pierwszy smartfon w pełni zasługujący na sygnowanie marką Google pojawi się na rynku jeszcze w 2016 roku. Jeżeli tak faktycznie będzie z pewnością nad projektem będzie czuwał Rick Osterloh, były szef Motoroli zatrudniony niedawno przez Google i odpowiedzialny obecnie za dział zajmujący się sprzętem.

Co z Nexusami?

Projekt Nexus ma być dalej obecny na rynku. Niedawno deklarację taką złożył sam Sundar Pichai, prezes firmy Google.