Firma HTC zbudowała smartfon dla Google, zbuduje i dla Facebooka

Z informacji podanych przez serwis DigiTimes.com wynika, że firma HTC zamierza wprowadzić na rynek smartfon stworzony przy współpracy z Facebookiem.

Zdaniem serwisu DigiTimes.com smartfon HTC stworzony przy współpracy z Facebookiem pojawi się na rynku w trzecim kwartale tego roku. Urządzenie, które bazować ma na systemie Google Android, zaoferuje platformę mocno ukierunkowaną na społecznościowe rozwiązania.

Wkroczenie Facebooka na rynek smartfonów oznacza, że będzie on konkurował z firmą Google. Internetowy gigant oferuje już bowiem od dawna sprzęt sygnowanym swoją marką. Wcześniej budowany był on przy współpracy z wspomnianą firmą HTC, natomiast ostatnio z koreańskim Samsungiem (model Galaxy Nexus).

Warto dodać, że HTC posiada już w swojej ofercie smartfony oferujące większą integrację z Facebookiem. Mowa tutaj o modelach Salsa (na zdjęciu) i Chacha, które wyróżniają się na tle innych smartfonów przyciskiem "Facebook" pozwalającym na natychmiastowe łączenie się z najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie.

Co sądzicie o "społecznościowym" smartfonie Facebooka? Mi ten pomysł średnio się podoba...