Firma Micron obiecuje dyski SSD o transferze 1GB/s

Firma Micron umieściła w Internecie film, na którym jeden z jej pracowników prezentuje dyski SSD o transferze 800 MB/s. Wprawdzie film jest zbyt kiepskiej jakości aby zobaczyć wyniki benchmarków na ekranie monitora, ale wypada wierzyć mu na słowo.

Film umieszczony na blogu producenta układów scalonych, firmy Micron, pokazuje prezentację nowych dysków SSD przez pracownika firmy, Joe Jeddeloha. Joe przedstawia osiągi dwóch dysków SSD podłączonych do komputera wyposażonego w dwa czterordzeniowe procesory Xeon. "Twardziele" nie są podłączone do kontrolerów PATA, ani SATA, lecz do portów PCI-e. Wedle słów przeprowadzającego pokaz mężczyzny osiągają one transfer rzędu 800 MB/s i wykonują około 150 tysięcy operacji I/O w ciągu jednej sekundy.

Joe prezentuje także kartę, która jest połączeniem dwóch dysków i ma osiągać transfer 1 GB/s oraz "co najmniej" 200 tysięcy IOPS. Jeddeloh wspomina, że dyski takie będą dostępne "już wkrótce". Film z prezentacją nowych urządzeń można obejrzeć na blogu firmy Micron.