Firma Microsoft podaje informacje o aktualizacji 21H1

Już niedługo zostanie udostępniona aktualizacja 21H1, a do tej pory nie wiedzieliśmy jakie zmiany wprowadzi. Firma Microsoft odpowiada.

Aktualizacja 21H1 jest pierwszą z dwóch większych aktualizacji zapowiedzianych na rok 2021. Obie mają zawierać ogromne zmiany w systemie Windows 10. Przypominamy, że aktualizacja 21H2 wprowadzi przede wszystkim nowy design całego interfejsu głównie za pomocą nowego języka programowania Fluent Design oraz nowoczesnej platformy UI WinUI 3. W naszym artykule możecie zapoznać się dokładnie z zapowiadanym nowym wyglądem Windows 10. Co ważne, aktualizacja 21H1 jest tą, która ma przygotować system do zmian.

Windows 10

Od jakiegoś czasu pojawiały się pogłoski, że 21H1 będzie się opierała na aktualizacji z października 2020 (wersja 20H2) i jak się okazuje - jest to prawda. Firma Microsoft oficjalnie to potwierdziła w notatce dla partnerów sprzętowych, gdzie dokładnie napisała "Windows 10 w wersji 21H1 będzie postępować zgodnie z tymi samymi wytycznymi co 21H2". Oznacza to, że nowa aktualizacja nie wprowadzi istotnych zmian i będzie kompatybilna ze wszystkimi istniejącymi urządzeniami, aplikacjami i sterownikami.

„Sterowniki, które spełniają wszystkie obowiązujące wymagania systemu Windows 10 w wersji 2004, będą kompatybilne”- potwierdził Microsoft.

Nie ma jeszcze daty premiery aktualizacji, wiadomo jednak, że pojawi się ona w pierwszej połowie roku, prawdopodobnie na wiosnę. W tej chwili ma informacji, czy poza drobnymi poprawkami 21H1 będzie zawierała coś jeszcze, ale wiemy jedno - jest ona wstępem do ekscytującej aktualizacji 21H2, na którą czekają wszyscy.