Firma Microsoft przyznaje, że popsuła kolejną funkcję w Windows 10

Ostatnie aktualizacje Windows 10 wprowadziły więcej błędów niż poprawek. Co znowu zostało zepsute i kiedy możemy spodziewać się aktualizacji?

Aktualizacja systemu Windows 10, która została wydana w październiku 2020 roku, wprowadziła dwie nowe funkcje: zmienione Menu Start oraz Alt + Tab. Druga z nich to wielozadaniowy skrót klawiszowy pozwalający na przeskakiwanie między otwartymi oknami. W ostatnim czasie ta funkcja została ulepszona i zaktualizowana. Chociaż nie do końca, bo jak się okazuje, nie działa bezbłędnie.

Według napływających raportów użytkowników zdarza się, że po aktualizacji listopadowej, znanej szerzej pod nazwą 20H2, skrót klawiszowy Alt + Tab otwiera niewłaściwe okna podczas próby przełączania się między aplikacjami.

„Alt-Tab zaczął działać bardzo niekonsekwentnie. Na przykład, jeśli szybko przełączam się między oknami A i B za pomocą Alt-Tab, skrót będzie działał poprawnie w 9 na 10 przypadków. Za dziesiątym razem użycie Alt-Tab spowoduje losowe przełączenie się do okna C, którego nie otwierałem od jakiegoś czasu.” - zauważył jeden z użytkowników w Centrum Opinii.

Alt + Tab, Windows 10, Multitasking

W jednym z postów na Centrum Opinii firma Microsoft poinformowała, że stale bada wszystkie raporty i wstępnie rozwiązała problem, jednak nadal jest to w fazie testów. Prawdopodobnie poprawka zostanie nam udostępniona w kolejnej większej aktualizacji systemu Windows 10, jednak nie spodziewajmy się jej szybko. Kilka dni temu przedstawiciele oficjalnie poinformowali, że w najbliższym czasie zawieszają aktualizacje, a przeczytać o tym możecie tutaj.